Bőrünk kívülről takarja be és védi testünket. Védő funkcióján kívül a bőr is egy szerve testünknek, melynek működése szoros összefüggésben van a gyomor-, bélrendszer-, máj működésével, valamint a vér összetételével.
A bőrsejtek átlagosan 28 napig élnek, ez idő alatt a bőraljából fokozatosan jutnak a bőrfelszínre. Itt fokozatosan elveszítik nedvességtartalmukat és elhalnak. Azonban mindig az élő, egészséges bőrsejtek adják a szép bőr látványát. Ahhoz, hogy ez a folyamatos megújulás egészségesen működhessen és a bőr érzékeny anyagcseréje ne szenvedjen károsodást a bőrnek belső tápanyagellátásra van szüksége.
Ami károsítja a bőrt, az sajnos az alakunknak sem használ!
A gyorsan felszívódó szénhidrátok gyorsan eltelítenek - de csak rövid időre biztosítanak energiát, ezzel szemben könnyen raktározódnak zsírként.
Legkárosabb kombinációk:
- fehér lisztből készült péksütemények, dzsemmel
- sajtos tészta cukros üdítőkkel
- malacsült után tiramisu
- szalonnás hús knédlivel
Ha ez a fajta étel-terhelés folyamatossá válik a hízást segítjük elő. De nem csak hízunk tőle, hanem a felesleges anyagcseretermékek is a bőr alatti kötőszövetben raktározódnak el, ami egyrészt a fogyást is nehezíti, másrészt elősegíti a narancsbőr kialakulását is.
A nem megfelelő, túlfinomított, nagyiparilag előállított élelmiszerek rontják a bőr vér- és tápanyagellátását viszont elősegítik a túlzott faggyútermelést, vagy a korai ráncosodást.
Mely ételek sorolhatók még a "bőrrongáló" ételek kategóriájába?
- szénsavas italok
- cukros üdítők, szörpök
- finomított lisztből készült tésztafélék, pékáruk
- hántolt rizs
- konzerv és készételek
- zsíros öntetek (majonéz, dresszing)
- zsíros húsok, szalonnák
- alkohol
Élelmiszer és eszenciális táplálék között különbség van, ezért ha fogyni szeretnénk, akkor vásárláskor tartsuk ezt szem előtt!
Utolsó kommentek