A formás és feszes kebleket a férfiak 80%-a tartja a legizgalmasabb női testrésznek, közülük csupán 23% tartja fontosnak a méretetét, 21% izgalmasabbnak találja a finom halmocskákat, még a túlnyomó 56% szerint a méret nem annyira fontos.
A nők jól ismerik és tudatosan használják is szép, formás melleiket erotikus jelek közvetítésére! Ezzel mindaddig nincs is gond, amíg a mellszövet egészséges és feszes. A feszesség az évek múlásával csökken, de mi nők is siettethettjük állapotának romlását.
A női mellek természetes "melltartója" a mell mirigy- és zsírszöveteit burkoló kötőszövet. Sajnos a mell nem rendelkezik közvetlen tartásra szolgáló izomzattal sem, ami még inkább fontossá teszi a kötőszövet állapotának védelmét. A kötőszövetben lévő rostok stabilizálják a bőr és mellizmok közötti mirigyszövet. Ha ezek a rostok megnyúlnak, a bőr és a mell is elveszíti rugalmasságát. A kötőszövet erőssége nagyrészt öröklött adottság, de némi figyelemmel és kitartással késleltethetők a károsító hatások.
Melyek ezek a károsító hatások?
A nehézségi erő, mely ellen nem tudunk tenni. A mell átlagos súlya kb. 40 dkg, tehát minél nagyobb méretű a mell, annál nagyobb a súlyából eredő húzóerő. Nagy mellek esetén mindenképpen ajánlott a megfelelő méretű melltartó viselete.
A természetes öregedési folyamat ellen már védekezhetünk és késleltethetjük hatását. A mell mirigy- és zsírszövetállománya az évek múlásával zsugorodik, melynek az a következménye, hogy a bőrköpeny egyre nagyobbá válik, a mell ezáltal sokkal petyhüdtebbnek látszik.
A kötőszövet megnyúlása is károsító hatású, de ez ellen is lehet védekezni.
Mivel gyorsíthatjuk a kötőszövet megnyúlását?
- A súlyingadozás! A mellben lévő zsírszövet hízás hatására gyarapodik, egy kg súlytöbblet átlagosan 20 g-mal növeli a mellek súlyát. Fogyás esetén 10 kg leadásakor 20 dkg-mal csökken a mell, ami igen jelentős az átlagos 40 dkg súlyú mellek esetében! A hízás növeli a bőrköpeny méretét, ami fogyás után az ernyedten lógó mellek látványát okozza.
- A túl sok UV fény is károsíthatja a kötőszövetet, napozáskor a mell bőrét is ugyanúgy kellene védeni, mint az arcbőrt.
- A dohányzás sok egyéb káros hatása mellett a kötőszöveteknek sem tesz jót, szűkíti az ereket, ezáltal rontja a szövetek megújulásához létfontosságú anyagcserét.
A kötőszövet állapotának megőrzésében nagyon jelentős szerepe van a kiegyensúlyozott táplálkozásnak és a megfelelő vitamin és nyomelem ellátottságnak. A kollagénszövet képződését táplálkozással elő lehet segíteni és a megfelelő folyadékbevitelre is figyelni kell, hogy a szevezet ne nyúljon a kötőszövetben található tartalékhoz. A megfelelő tornagyakorlatoknak is jelentős szerepe van, bár hatásuk behatárolt és elsősorban a mell-, váll- és hátizmokat célozzák meg. A gyakorlatok napi időigénye pár perc csupán, akár TV-nézés közben is végezhetők, jótékonyan hatnak a vérkeringésre és erősítik a kötőszövetet is.
Utolsó kommentek